GOŚĆ KLUBU "KRECIK"

Gość Klubu „Krecik” to nowy cykl spotkań, organizowanych przez stowarzyszenie SIMO. Ma on na celu przybliżyć mieszkańcom naszego miasta sylwetki ludzi z wyjątkowymi pasjami, którzy związani są z naszą okolicą. Gościem pierwszego spotkania będzie Dominik Garus, który opowie o swojej podróży do Czarnobyla, utrwalonej w postaci serii wyjątkowych zdjęć. Spotkanie rozpocznie się o godz. 5 listopada 2018 r. o godzinie 18.00 w Osiedlowym Klubie „Krecik” przy ul. M. Konopnickiej 4 w Olkuszu.

Dominik Garus: " Zapraszam Was dzisiaj na zapoznanie się z miejscem, które mnie zafascynowało. Miejsce, które w wielu osobach wzbudza strach i niepokój - zapraszam na podróż po Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia podczas której odwiedzimy zarówno te bardziej znane miejsca jak elektrownia i miasto Prypeć, ale również te do których nie zaglądają eksploratorzy czyli wioski takie jak "Teremsi" czy "Czapajewka"... "

Dominik Garus – na co dzień planista produkcji; z zamiłowania fotograf. Fotografia towarzyszy mi praktycznie na każdym kroku - szukam inspiracji i powodów do robienia zdjęć w każdym miejscu, jakim jestem. Zawsze towarzyszy mi aparat fotograficzny. Jeśli zakładam, że wykonuję reportaż to stawiam na naturalność, nie reżyseruje, a na matrycy aparatu zapisuję sceny takie, jakie są naprawdę.
Prywatnie pasjonat sportu, zdrowego trybu życia i podróży. Regularnie uczęszczam na siłownię i biegam pracując nad doskonaleniem samego siebie. W wolnych chwilach planuję górskie wędrówki. Fotografowanie malowniczych górskich wschodów słońca jest doskonałą motywacją do wyruszenia w podróż o nieprzyzwoicie wczesnej - nocnej porze.