AKTUALNOŚCI


W ostatnią sobotę sierpnia mieszkańcy osiedla Młodych mieli okazję bawić się na corocznym, Rodzinnym Pikniku w Dolince, organizowanym przez Zarząd Osiedla Młodych i stowarzyszenie SIMO. Słoneczna pogoda, rodzinna atmosfera i moc atrakcji przyciągnęły setki mieszkańców, którzy przez długie godziny wspólnie świętowali zakończenie wakacji.

Czytaj więcej...


W dniach od 1 do 8 sierpnia 2019 r. odbyła się III Polsko-Ukraińska Szkoła Letnia, organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej SIMO we współpracy z polskimi i ukraińskimi uniwersytetami. W ramach tygodniowych warsztatów studenci z obu krajów odwiedzili m.in. Nieżyn oraz Kijów, a honorowy patronat nad całym wydarzeniem objęła polska ambasada oraz ukraińskie Ministerstwo Sportu i Młodzieży.

Czytaj więcej...

„Europa to My!” – pod tym właśnie hasłem w sobotę, 11 maja 2019 r., na olkuskim rynku odbył się rodzinny festyn, zorganizowany przez stowarzyszenie SIMO. Wydarzenie przyciągnęło na teren starówki zarówno dzieci i młodzież, jak i seniorów. Olkuszanie w trakcie wspólnych zabaw, konkursów i koncertów, wspólnie celebrowali piętnastą rocznicę przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Srebrny Gród po raz kolejny gościł turystów zza wschodniej granicy. W ramach konkursu „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne ”, organizowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie SIMO we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie zorganizowało w Olkuszu warsztaty dla polskiej i ukraińskiej młodzieży. Studenci przez trzy dni brali udział w we wspólnych zajęciach i zwiedzali nasze miasto.

Czytaj więcej...

W tym roku obchodzimy 155. rocznicę powstania styczniowego – największego polskiego zrywu niepodległościowego w XIX wieku. Z tej okazji członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej SIMO, przy wsparciu Fundacji BGK przygotowali dla mieszkańców Olkusza nową atrakcję. Przy klubie osiedlowym „Krecik” otwarta została Izba Pamięci Powstania Styczniowego na Ziemi Olkuskiej połączona z pokojem zagadek. Oficjalne otwarcie izby miało miejsce w piątek, 10 maja 2019 r.